Fulltextové vyhledávání

Drobečková navigace

Úvod > Akce > Půda a rizika jejího poškozování

Půda a rizika jejího poškozováníDatum konání:
6.5.2020

 Další webseminář se uskuteční 6.5. v 9.00 hod. na téma „Půda a rizika jejího poškozování". Přednášet bude Ladislav Miko, pedolog a v současné době vedoucí zastoupení Evropské komise v SR. Webinář pro nás pořádá tým Jany Dlouhé z Centra pro otázky životního prostředí, UK. 

Ke sledování webináře se prosím připojíte zde. Pozvánku je možné šířit dále, kapacita není omezena.

Ještě před seminářem  je doporučení shlédnout filmy, ke kterým Ladislav Miko napsal scénář a poutavě jimi provází:

Nech půdu žít: https://www.youtube.com/watch?v=pTvTscSzB-A

Živý plášť Země – GEODERMA: https://www.youtube.com/watch?v=Z5rMheOnaec

První z uvedených je novější a více prakticky založený dokument o důsledcích současného hospodaření na zemědělské půdě; ten druhý, starší film, je velmi poetickým svědectvím o půdním životě a obrovských potížích, kterým půdní živáčkové čelí.


Akce

  • 22. 9. Seminář Aktuální témata lesního hospodářství

    Vážené dámy, vážení pánové, rádi bychom Vás informovali o připravovaných konferencích a seminářích pro druhou polovinu roku 2020 od společnosti Vodní zdroje Ekomonitor spol. s r.o.


  • 23. 9. Seminář Kvalita vnitřního prostředí

    Vážené dámy, vážení pánové, rádi bychom Vás informovali o připravovaných konferencích a seminářích pro druhou polovinu roku 2020 od společnosti Vodní zdroje Ekomonitor spol. s r.o. SEMINÁŘ JE URČEN PRO: Investory, stavební firmy, odborníky ze zdravotních ústavů a hygienických stanic, pracovníky samosprávy, státní správy, projektanty, konstruktéry a ostatní odbornou veřejnost.