image

Fulltextové vyhledávání

Kalendář

P Ú S Č P S N
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31 1 2 3 4
Drobečková navigace

Úvod > Aktivity a projekty-archiv > STRATEGIE 2014 – 2020 > Sběr projektových záměrů

Sběr projektových záměrů do strategie pro období 2014 - 2020 v zájmovém území MAS Otevřené zahrady Jičínska aneb monitoring absorpční kapacity

Svoje projektové záměry nám můžete zasílat emailem na základě vyplněného formuláře. Projektové záměry budou tvořit databázi projektů a nebudou zveřejněny v plném znění dalším subjektům. 

Formulář k zaslání projektového záměru naleznete zde: Formulář projektový záměr 

Formulář k zaslání projektového záměru pro podnikatele naleznete zde: Formulář projektový záměr pro podnikatele 

Podnikatele byli osloveni k vyplnění projektových záměrů při jednání představenstva Hospodářské komory Královéhradeckého kraje jednatelství Jičín dne 26.3.2013. Podrobněji viz další projednávání strategie

Dotazník pro sběr projektových záměrů prostřednictvím Hospodářské komory zde

Databáze projektových záměrů není zveřejněna záměrně, neboť jsme žadatelům slíbili, že sběr projektových záměrů nebude zveřejněn.

Sběr projektových záměrů probíhal od října 2012 do února 2016. V období 2012 - 2014 byly sbírány nové projektové záměry bez ohledu na možné zdroje financování z evropských fondů. Mezi projektové záměry byly též zařazeny nepodpořené projekty z výzev MAS OZJ a nerealizované projekty ze strategických dokumentů v obcích v zájmovém území. V roce 2015 - 2016 jsme se snažili upřesňovat se žadateli projektové záměry, které mohou být realizovány z evropských fondů, abychom mohli zpracovat jednotlivé programové rámce a k nim zjistit odpovídající indikátory. Sběr projektových záměrů byl realizován v souladu s principem „bottom – up“.

Projektové záměry byly zjišťovány se zapojení široké veřejnosti – členové MAS OZJ, podnikatelé, neziskové organizace, obce, zájmové skupiny, občané. Cílové skupiny byly informovány dostupnými informačními a komunikačními médií – webové stránky, zpravodaje, vývěsky obcí, e-mail, sms, v regionálním tisku, na jednáních orgánů MAS a svazku obcí Mariánská zahrada.

Viz Veřejné projednávání, Další projednávání, Prezentace v tisku, Soutěž Moje město/moje obec v roce 2020.

Získané informace ze sběru projektových záměrů jsou podkladem pro vymezení absorpční kapacity oblastí na základě monitoringu rozvojových potřeb a záměrů v území. 

Vymezení a kvantifikace absorpční kapacity rozvojových oblastí (dle struktury analytické části strategie) MAS Otevřené zahrady Jičínska

Oblasti s největším předpokladem absorpce

Pořadí: 
1. Vybavenost obcí a služby
2. Životní prostředí
3. Doprava
4. Technická infrastruktura

Oblasti s průměrným předpokladem absorpce

Pořadí:
1. Podnikání, výroba, zaměstnanost
2. Vzdělávání, školství
3. Cestovní ruch

Oblasti s podprůměrným předpokladem absorpce

Pořadí:
1. Památky
2. Obyvatelstvo
3. Řízení obcí, informovanost, spolupráce
4. Bydlení
5. Život v obcích
6. Bezpečnost