Svoje projektové záměry nám můžete zasílat emailem na základě vyplněného formuláře. Projektové záměry budou tvořit databázi projektů a nebudou zveřejněny v plném znění dalším subjektům.
Formulář k zaslání projektového záměru naleznete zde: Formulář projektový záměr
Formulář k zaslání projektového záměru pro podnikatele naleznete zde: Formulář projektový záměr pro podnikatele
Podnikatele byli osloveni k vyplnění projektových záměrů při jednání představenstva Hospodářské komory Královéhradeckého kraje jednatelství Jičín dne 26.3.2013. Podrobněji viz další projednávání strategie
Dotazník pro sběr projektových záměrů prostřednictvím Hospodářské komory zde.
Databáze projektových záměrů není zveřejněna záměrně, neboť jsme žadatelům slíbili, že sběr projektových záměrů nebude zveřejněn.
Sběr projektových záměrů probíhal od října 2012 do února 2016. V období 2012 - 2014 byly sbírány nové projektové záměry bez ohledu na možné zdroje financování z evropských fondů. Mezi projektové záměry byly též zařazeny nepodpořené projekty z výzev MAS OZJ a nerealizované projekty ze strategických dokumentů v obcích v zájmovém území. V roce 2015 - 2016 jsme se snažili upřesňovat se žadateli projektové záměry, které mohou být realizovány z evropských fondů, abychom mohli zpracovat jednotlivé programové rámce a k nim zjistit odpovídající indikátory. Sběr projektových záměrů byl realizován v souladu s principem „bottom – up“.
Projektové záměry byly zjišťovány se zapojení široké veřejnosti – členové MAS OZJ, podnikatelé, neziskové organizace, obce, zájmové skupiny, občané. Cílové skupiny byly informovány dostupnými informačními a komunikačními médií – webové stránky, zpravodaje, vývěsky obcí, e-mail, sms, v regionálním tisku, na jednáních orgánů MAS a svazku obcí Mariánská zahrada.
Viz Veřejné projednávání, Další projednávání, Prezentace v tisku, Soutěž Moje město/moje obec v roce 2020.
Získané informace ze sběru projektových záměrů jsou podkladem pro vymezení absorpční kapacity oblastí na základě monitoringu rozvojových potřeb a záměrů v území.
Vymezení a kvantifikace absorpční kapacity rozvojových oblastí (dle struktury analytické části strategie) MAS Otevřené zahrady Jičínska
Oblasti s největším předpokladem absorpce
Pořadí:
1. Vybavenost obcí a služby
2. Životní prostředí
3. Doprava
4. Technická infrastruktura
Oblasti s průměrným předpokladem absorpce
Pořadí:
1. Podnikání, výroba, zaměstnanost
2. Vzdělávání, školství
3. Cestovní ruch
Oblasti s podprůměrným předpokladem absorpce
Pořadí:
1. Památky
2. Obyvatelstvo
3. Řízení obcí, informovanost, spolupráce
4. Bydlení
5. Život v obcích
6. Bezpečnost