Fulltextové vyhledávání

Drobečková navigace

Úvod > Akce > Seminář o kotlíkových dotacích

Seminář o kotlíkových dotacíchDatum konání:
19.11.2015

Chcete získat tzv. kotlíkové dotace nebo více informací o těchto dotacích?

Navštivte seminář na toto téma, který se koná dne 19.11.2015 v 16.00 hod na adrese: Biograf Český ráj, 17.listopadu 47, Jičín 50601

Více informaci naleznete na adrese:http://www.kr-kralovehradecky.cz/cz/rozvoj-kraje/granty-dotace/dotace-2015/ziv-prostredi/dotace-na-vymenu-zastaralych-zdroju-vytapeni-_kotlikove-dotace_-80788/

Podporovaná opatření

Základní podmínkou pro přidělení dotace je skutečnost, že budova, v níž má být opatření realizováno, spadá z hlediska energetické náročnosti budovy do třídy C - úsporná. U ostatních objektů lze opatření zrealizovat pouze za předpokladu, že současně s výměnou zdroje vytápění budou provedena tzv. „mikro“ energetická opatření (viz níže), příp. bude žadatel provádět opatření na snížení energetické náročnosti budovy prostřednictvím jiných dotačních zdrojů (např. Nová zelená úsporám).

Předmětem podpory tedy bude výměna nevyhovujícího kotle na tuhá paliva za:

 • kotel na pevná paliva,
 • tepelné čerpadlo,
 • plynový kondenzační kotel.

Dále je možné v rámci výše uvedených opatření provést:

  • instalaci solárně-termických soustav pro přitápění nebo přípravu TV
   (pouze v kombinaci s výměnou hlavního zdroje tepla).
  • „mikro“ energetická opatření ke snížení energetické náročnosti objektu
   (zateplení střechy nebo půdních prostor, zateplení stropu sklepních prostor nebo podlahy, dílčí zateplení dalších konstrukcí – např. severní fasáda apod., oprava fasády, např. prasklin a dalších poruch fasády – eliminace tepelných mostů, oddělení vytápěného prostoru rodinného domu od venkovního - např. zádveří, dílčí výměna oken, výměna vstupních a balkonových dveří, instalace těsnění oken a dveří, dodatečná montáž prahů vstupních dveří, výměna zasklení starších oken za izolační dvojskla)

Náklady na „mikro“ energetická opatření mohou dosahovat max. 20 tis. Kč.


Akce

 • 1. 10. Seminář Aktuální témata lesního hospodářství Olomouc

  Vážené dámy, vážení pánové, rádi bychom Vás informovali o připravovaných konferencích a seminářích pro druhou polovinu roku 2020 od společnosti Vodní zdroje Ekomonitor spol. s r.o. Vzdělávací program semináře Aktuální témata lesního hospodářství je akreditován u MV ČR podle zákona č. 312/2002 Sb. - průběžné vzdělávání; - průběžné vzdělávání pro vedoucí úředníky pod čísly akreditací AK/PV-511/2019 a AK/VE-322/2019.


 • 8. 10. - 9. 10. Konference Inovativní sanační technologie ve výzkumu a praxi XI

  Vážené dámy, vážení pánové, rádi bychom Vás informovali o připravovaných konferencích a seminářích pro druhou polovinu roku 2020 od společnosti Vodní zdroje Ekomonitor spol. s r.o.