Fulltextové vyhledávání

Drobečková navigace

Úvod > Semináře a akce > Seminář na téma: Domovy KLAS

Seminář na téma: Domovy KLASDatum konání:
26.11.2015

Zveme Vás tímto na informační seminář na téma Domovy KLAS - specifický model bydlení pro venkovské občany..

Datum a místo: 26. listopadu 2015, vzdělávací centrum TABOR, Nová Ves nad Popelkou

Program semináře: naleznete zde

Účelem semináře je představit Vám specifický model ubytování pro občany na venkově Domovy KLAS, který nabízí možnost využití stávajících objektů (př. brownfieldů) v obci k bydlení pro sociálně znevýhodněné osoby, především pro osoby znevýhodněné věkem či zdravotním stavem. Více informaci o Domovech KLAS viz příloha.

Systém ubytování seniorů Domovy KLAS (ve Francii MARPA - téměř 200 objektů s tímto unikátním a certifikovaným modelem bydlení seniorů) je inspirativní svým celkovým pojetím, filosofií a organizací, kterým přispívá ke zkvalitnění aktivního života seniorům. Přidaná hodnota modelu sociálního bydlení Domovy KLAS oproti systému ubytování seniorů v ČR spočívá zejména v nabídce důstojného stáří ve venkovských lokalitách s blízkými službami v okolí, rozvinutým místním životem a příjemném prostředí, kde se ubytovaní cítí jako doma. Klade důraz na otevřenost vůči místnímu životu a místním službám, čímž se podílí také na ekonomickém rozvoji území. Pro tyto účely se využívají stávající budovy, které již nemají v obci využití (např. staré školy, fary).

Bude Vám nabídnuta spolupráce při řešení konkrétních projektů/objektů, včetně výpomoci s možnostmi financování rekonstrukce či výstavby daného objektu.

Dalším tématem semináře bude představení nového konceptu zaměstnávání osob se zdravotním či jiným znevýhodněním na trhu práce Sociální zemědělství viz příloha.

Drobné občerstvení bude zajištěno. Prosím o potvrzení účasti do 20.11.2015.

Ing. Hana Matyášová,
GSM: +420 774 709 122 e-mail: info@partenariat.cz ----------------------------------------------
PARTENARIAT, z.s.
Těšnov 65/17, 110 00 Praha 1

IČO 70842671