image

Fulltextové vyhledávání

Kalendář

P Ú S Č P S N
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31 1 2 3 4
Drobečková navigace

Úvod > O nás > Dokumenty MAS > Zpráva o plnění strategie za období 01 - 06/2020

Zpráva o plnění strategie za období 01 - 06/2020Vyvěšeno: 27. 7. 2020
Sejmuto:

Shrnutí pro veřejnost

V rámci realizace strategie Otevřené zahrady Jičínska z. s. došlo v 1. pololetí 2020 k vyplacení dotace  dvou projektů z 1. výzvy PRV. Ve 3. Výzvě PRV došlo u dvou projektů k vyplacení dotace. V OPZ prošly 3 projekty kontrolou FNaP, Věcným hodnocením a jsou ze strany MAS doporučeny k podpoře. V OPŽP došlo k podání pouze 1 projektu do výzvy Realizace sdílení zeleně. Tento projekt prošel FNaP, Věcným hodnocením a je ze strany MAS doporučený k podpoře. U 7. výzvy Bezpečná doprava a cyklodoprava v IROP byla celková alokace výzvy 13 564 925, 37 Kč. Do výzvy bylo podáno celkem 9 žádostí o dotaci, a to obcemi Nemyčeves, Vitiněves, Vršce, Slatiny – Milíčeves a 5 žádostí podalo město Jičín. U těchto žádostí proběhla administrativní kontrola a kontrola přijatelnosti. 7 předložených žádostí prošlo kontrolou úspěšně. 2 žádosti neprošly administrativní kontrolou úspěšně. 7 projektu prošlo úspěšně Věcným hodnocením a jsou doporučeny k podpoře.  Dále byla v programovém rámci vyhlášena 8. výzva Podpora složek integrovaného záchranného systému - zodolnění stanic IZS předložen byl 1 projekt. Projekt úspěšně prošel kontrolou FNaP, Věcným hodnocením a je doporučen k podpoře. Prostřednictvím realizace projektu Místní akční plán rozvoje vzdělávání pro ORP Jičín II, jehož realizace byla zahájena od 1. 12. 2018, MAS OZJ naplňuje vytváření podmínek pro rozvoj kvality vzdělávání dětí a mládeže v území ORP Jičín. Proběhly různé vzdělávací akce. Došlo k aktualizaci Strategického rámce MAP pro ORP Jičín. Podporujeme školy v území ve strategickém plánování.

Aktuální informace o podaných projektech a o dalších vyhlašovaných výzvách sledujte na webových stránkách www.otevrenezahrady.cz, kde budeme průběžně informovat o novinkách a o dalších krocích, případně se přihlaste k odběru aktualit z našich webových stránek nebo nám na sebe pošlete emailové spojení a o vyhlášených výzvách se dozvíte včas. Máte-li zájem realizovat nějaký projektový záměr, neváhejte si předem zjistit, zda může být v rámci realizace naší strategie podpořen. Tím si zajistíte dostatek času na přípravu projektu.

Na základě střednědobého hodnocení strategie má MAS OZJ v plánu přidat do PRV článek 20 a podpořit aktivity obcí a alokace v jednotlivých programových rámcích přesunout na opatření/fiche, u kterých jsou potenciální žadatelé.

Prostřednictvím realizace projektu Místní akční plán rozvoje vzdělávání pro ORP Jičín II naplňujeme vytváření podmínek pro rozvoj kvality vzdělávání dětí a mládeže v území ORP Jičín. Proběhly různé vzdělávací akce a sběr dat o potřebách škol k jejich rozvoji. Aktualizujeme investiční potřeby škol a k nim vyjádření souhlasu zřizovatelů, aby mohlo dojít k procesu aktualizace Strategického rámce MAP pro ORP Jičín. Aktuální informace o projektu sledujte na https://map.otevrenezahrady.cz/.

Víte-li o někom ve svém okolí, kdo by chtěl pracovat na přípravě výzev a administrativě dotačních projektů, požádejte jej, ať nás kontaktuje přes webové stránky www.otevrenezahrady.cz.

Přílohy:


Zpět na přehled
Naposledy změněno: 27. 10. 2020 1:59